Czym jest mindfulness?

0
Czym jest mindfulness?

Większość z nas żyje obecnie w bardzo szybkim tempie, które po jakimś czasie oddziałuje negatywnie na nasz organizm. Często czujemy się przytłoczeni, pozbawieni energii, zdenerwowani, zestresowani i bez radości. Jest jednak sposób, aby to zmienić. Chodzi o technikę mindfulness, czyli trening uważności, który zyskał popularność na całym świecie, a obecnie staje się coraz powszechniejszy także w Polsce. 

Czym jest mindfulness? I gdzie można nauczyć się techniki uważności? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Mindfulness – czym jest?

Mindfulness, czyli jak już wspomnieliśmy, trening uważności to zestaw różnego rodzaju ćwiczeń i technik, które umożliwiają świadomą pracę nad umysłem. Głównym celem jest lepsze radzenie sobie ze stresem, negatywnymi emocjami i szybkim tempem życia. Jest to świetna opcja szczególnie dla osób zmagających się z depresją, uzależnieniami i różnego typu zaburzeniami emocjonalnymi. Technika ta przynosi jednak doskonałe rezultaty także w przypadku osób, które zauważają negatywne zmiany w swoim życiu i chcą podjąć świadomą pracę nad własnym umysłem.

Mindfulness oznacza, że koncentrujemy się na tym, czego doświadczamy w danej chwili: nie wybiegamy w przyszłość i nie wracamy do przeszłości. Skupiamy się na tym co tu i teraz, dzięki czemu bardziej doceniamy to, co mamy. Technika uważności pomaga także wyciszyć ciało i pozbyć się zbędnego ładunku emocjonalnego. Pozwala zastanowić się nad tym, jak postrzegamy świat wokół nas, jakie emocje nam nie służą, a także na jakich aspektach warto się koncentrować.

Jak zwiększyć wiedzę o mindfulness?

Jeśli chciałbyś zmienić swoje życie wprowadzając do niego technikę mindfulness, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Jedną z ciekawych propozycji są warsztaty dla osób początkujących, które dopiero wkraczają w świat uważności i potrzebują wsparcia. Stanowią one pierwszy krok na drodze wyciszenia i radości. Dowiesz się na nich, czym dokładnie jest mindfulness, jak praktykować uważność, jak działa nasz mózg i jak można to wykorzystać, a także jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, aby zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie.

Jeśli znasz już podstawy uważności i chcesz wzbogacić swoją wiedzę, możesz skorzystać także z kompleksowego kursu, który oferujemy. Jest on dedykowany dla każdego: zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i dla dzieci. Omawiane w czasie kursu zagadnienia pomagają lepiej radzić sobie ze stresem, niepokojem i nadmiarem obowiązków. Zwiększają także inteligencję emocjonalną, polepszają koncentrację i sprawiają, że odzyskujemy radość.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl