Jakie potencjalne korzyści przynosi trening uważności?

0
twarz kobiety z zamkniętymi oczami

Trening uważności, czyli mindfulness, przynosi korzyści każdemu – niezależnie od płci, wieku, zawodu, czy charakteru. Wspiera on zarówno naszą psychikę, jak i ciało. W jaki sposób? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Trening uważności – korzyści emocjonalne

Trening uważności ma zbawienny wpływ na naszą psychikę, która każdego dnia jest obciążona ogromną ilością informacji. Pozwala m.in. zmniejszyć gonitwę myśli, wyciszyć lęk, przestać analizować każdą sytuację i opanować negatywne emocje. Taki trening wpływa również na redukcję stresu, a co za tym idzie na całe nasze życie.

Inne korzyści to m.in.:

  • lepsza koncentracja, możliwość dłuższego skupienia uwagi bez rozpraszania się,
  • większa elastyczność i otwartość na nowości, co poszerza nasze horyzonty,
  • akceptacja rzeczywistości i akceptacja siebie,
  • nauka nowego sposobu reagowania na bodźce, które do tej pory wyprowadzały nas z równowagi.

Jak trening uważności wpływa na nasze ciało?

Eksperci podkreślają także, że trening uważności wpływa pozytywnie na nasze ciało i ogólne samopoczucie. Dzięki medytacji, pracy nad oddechem i relaksowi odpoczywa nasz mózg – jeden z najważniejszych organów. Dodatkowo zmniejsza się wydzielanie kortyzolu, co wpływa pozytywnie m.in. na nasz układ odpornościowy.

Regularne praktykowanie mindfulness sprawia, że możemy zmniejszyć negatywne skutki stresu, polepsza się nasz sen, poprawia się trawienie, a nasza skóra staje się piękniejsza. Możemy także wygrać walkę z licznymi chorobami, takimi jak schorzenia jelit, autoimmunologiczne choroby skóry, zespół wypalenia zawodowego, czy nerwica.

Warto więc postawić sobie cel, by zadbać o swoje ciało i podarować mu trening uważności w Gdańsku. Już w bardzo krótkim czasie odczujemy korzyści, które przejdą wszelkie nasze oczekiwania!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl