fb
KURS MINDFULNESS MBLC INDYWIDUALNY

KURS ŻYCIA OPARTEGO NA UWAŻNOŚCI MBLC

indywidualny

(Mindfulness Based Living Course)

 

MIEJSCE:  

Studio Mindfulness ul. Inżynierska 116, Gdynia Orłowo, Centrum Psychoterapii

Kurs prowadzony jest również w trybie online.

 

TERMIN KURSU:

indywidualnie uzgadniany 1,5h sesje przez 10 tygodni

 

KOSZT KURSU

2500 zł - stacjonarny

2300 zł - online

(płatne z góry lub w dwóch ratach)

 
O KURSIE

Kurs MBLC (Mindfulness Based Living Course) – Życia Opartego na Uważności  - to cykl regularnych spotkań w ramach szkolenia uważności, opracowanego według programu Certyfikowanego Kursu Mindfulness - Mindfulness Association UK.
   
Twórcą treningu jest Rob Nairn, który w oparciu o ponad 40. letnią praktykę stworzył program, który krok po kroku zabiera nas w podróż pogłębiającą nasze doświadczenie w praktykowaniu uważności, a w efekcie świadome przeżywanie naszego życia w zgodzie ze sobą. Ojcem świeckich medytacji i programu, z którego czerpią wszystkie później rozwinięte nurty Mindfulness jest Jon Kabat Zinn – znany amerykański terapeuta, założyciel i dyrektor Kliniki redukcji stresu przy Akademii Medycznej Uniwersytetu w Massachusetts.
 
 
Dlaczego potrzebujemy ćwiczyć uważność?

Przez większość czasu żyjemy przyszłością lub przeszłością, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji przebywania w tym stanie umysłu i jego wpływu na chwilę obecną, a co za tym idzie, naszego postrzegania rzeczywistości oraz wyborów życiowych.
 
Mindfulness to praktyczny trening umysłu, polegający na rozwijaniu świadomości siebie i otaczającego nas świata oraz wglądu prowadzącego do życia teraźniejszością, który wnosi więcej spokoju, harmonii i radości do naszego codziennego życia.
 
Poprzez ćwiczenia uważności, medytacje oraz inne praktyczne narzędzia, uczymy się jak osiągnąć spokój, opanowanie i dobre samopoczucie. Stajemy się świadomi naszych nawykowych wzorców dotyczących myśli, uczuć i zachowań.
Ta wiedza pozwala uwolnić się od ograniczeń, które rządzą nami i naszym życiem, hamując rozwój naszego ludzkiego potencjału. Otwieramy się na nowe wybory dotyczące tego, jak żyjemy ze sobą, naszymi bliskimi i otaczającym nas światem. Poznajemy techniki świeckich medytacji i jednocześnie kształtujemy i rozwijamy postawę życzliwości i współczucia dla siebie oraz innych. Umiejętności te budujemy stopniowo i utrwalamy podczas kursu, tak abyśmy mogli już zawsze korzystać z nich w życiu codziennym. 
 
 
DLA KOGO?

Kurs MBLC skierowany jest do osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce Mindfulness. 

Kurs jest pomocny dla wszystkich, którym zależy na:
 
🔸 obniżeniu napięcia i stresu,
 
🔸 poprawie koncentracji i procesów zapamiętywania,
 
🔸 podniesieniu odporności psychicznej i fizycznej,
 
🔸 poprawie jakości snu,
 
🔸 złagodzeniu objawów depresji i ogólnego przygnębienia,
 
🔸 poprawie równowagi emocjonalnej,
 
🔸 rozwijaniu pewności siebie i asertywności,
 
🔸 odnalezieniu radości z życia.

 

TEMATYKA SPOTKAŃ:

Sesja wprowadzająca - poznawanie podstawowych zagadnień i uzgadnianie formy pracy.

Sesja 1 - Dlaczego warto praktykować Mindfulness i czym jest uważność? Poznajemy naturę umysłu i sposoby na jego uspokojenie.

Sesja 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym - budujemy świadomość ciała i ćwiczymy postawę życzliwości, to nasze zasoby harmonijnego funkcjonowania.

Sesja 3 – Wprowadzenie podpory uważności dla naszego umysłu, która umożliwia powrót do chwili obecnej oraz stwarza warunki do wglądu.

Sesja 4 – Praca z rozproszeniem - poznajemy naturę umysłu i rozwijamy dalsze techniki uważności. Doświadczamy nawykowych tendencji umysłu do wędrowania w przeszłość i przyszłość.

Sesja 5 – Badanie strumienia myśli - poznajemy nurt podświadomości i rozwijamy życzliwość. Zaznajamiamy się i zaprzyjaźniamy z naszym wewnętrznym krajobrazem.

Sesja 6 – Postawa obserwatora - pogłębiamy świadomość własnych doznań i postawę życzliwości. Poznajemy możliwości wpływania na nasze reakcje względem zdarzeń i sytuacji życiowych, a także wewnętrznych przeżyć.

Dzień praktyki. (6h) Mini odosobnienie w ciszy, pogłębiające doświadczenie uważności.

Sesja 7 – Samoakceptacja - rozwijamy postawę akceptacji i życzliwości dla siebie samych, poznając swoje zasoby i odpowiadając na nasze potrzeby.

Sesja 8 - Życie w oparciu o uważność.

Sesja podsumowująca.

 

Pakiet kursu MBLC zawiera:

🔹 łącznie 21h praktyk, teorii i refleksji,

🔹 10 1,5h cotygodniowych sesji, stacjonarne lub online,

🔹 6h dzień uważności z grupą, 

🔹 nagrania mp3 prowadzonych medytacji,

🔹 podręcznik Mindfulness do kursu w formacie pdf i wersji papierowej,

🔹 indywidualne podejście do potrzeb uczestnika,

🔹 Certyfikat ukończenia kursu,

🔹 niespodzianka w postaci wartościowej książki.

 

 

PŁATNOŚĆ ZA KURS

Wpłaty proszę kierować na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A lub dokonać płatności Blikiem na numer telefonu 605 569 020

Sprawdź jak to zrobić https://blikmobile.pl/

W tytule podaj IMIĘ I NAZWISKO oraz DATA ROZPOCZĘCIA KURSU I MIEJSCE

Jeśli interesują Cię płatności w ratach lub koszt kursu jest jedyną przeszkodą uniemożliwiającą w nim udział, skontaktuj się proszę, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie.

Zgłoszenie na kurs odbywa się poprzez poniższy formularz


Zapraszam do bezpośredniego kontaktu, jeśli mają Państwo pytania dotyczące kursu, nr tel. 605 569 020.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl