fb
KURS MINDFULNESS MBLC-YA DLA MŁODZIEŻY 15-18

 

KURS MBLC-YA dla młodzieży w wieku 15-18

Mindfulness Based Living Course - Young Adults

 

TERMIN KURSU

16.09 - 2.12.2022, g.17-18, piątki

 

MIEJSCE

Gdynia Orłowo, ul. Inżynierska 116, STUDIO MINDFULNESS

 

HARMONOGRAM KURSU

16.09, 23.09, 30.09,14.10, 21.10, 28.10, 4.11, 18.11, 25.11, 2.12

 

Nastolatkowie i młodzi dorośli stoją dziś w obliczu większych wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy doświadczają skutków pandemii, przebodźcowania związanego z powszechnością urządzeń elektronicznych, cyberprzemocy czy presji akademickiej – pilnie potrzebują edukacji w zakresie samoopieki.

10-tygodniowy kurs życia opartego o uważność MBLC-YA, poparty licznymi badaniami naukowymi, umożliwia poznanie i rozwinięcie umiejętności uważności w celu zmniejszenia stresu i poprawy zdrowia psychicznego.

Umożliwia nastolatkom i młodym dorosłym przejęcie kontroli nad swoim samopoczuciem, zwiększenie poczucia własnej wartości i życie z odnowioną nadzieją i entuzjazmem. Wyposaża nastolatki w narzędzia pomocne w radzeniu sobie ze stresem, wprowadzając do ich życia techniki i praktyki uważności, budujące pożyteczne i trwałe zasoby.

Program ten koncentruje się na zapewnieniu stabilności zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i rozwoju społeczno-emocjonalnego młodych ludzi. Kluczowe znaczenie ma poprawa zdolności młodzieży do tolerowania przeciwności losu i związanych z nimi wyzwań oraz przezwyciężania ich w umiejętny i zdrowy dla siebie oraz innych sposób.

 

Czym jest uważność?

Uważność to życiowa umiejętność, która może pogłębić nasze zadowolenie z życia i poczucie spełnienia. Wymaga zauważania tego, co pojawia się w naszym doświadczaniu z chwili na chwilę z postawą otwartości i akceptacji, bez osądów. Otwieramy się na wszystko, czego doświadczamy, angażując zmysły i uświadamiając sobie nasze ciało, emocje, myśli i otoczenie. Uczymy się uważności, praktykując ją nieformalnie w codziennym życiu, ale także siedząc lub leżąc w ciszy i wykonując medytację uważności.

 

Podsumowując - po co przejmować się uważnością?

 • uważność pomaga radzić sobie z niepokojem, stresem i depresją,
 • uważność poprawia wyniki sportowe,
 • uważność pomaga podejmować dobre decyzje,
 • uważność poprawia koncentrację,
 • w badaniach wykazano, że uczniowie, którzy ćwiczą uważność przed egzaminem, osiągają lepsze wyniki.

 

Kurs uważności dla młodzieży obejmuje:

 • 10 sesji tematycznych po 60 minut - z użyciem prezentacji Power Point, nagrań mp3 i ciekawych filmów,
 • podręcznik kursowy, zawierający materiały dodatkowe i ćwiczenia,
 • konsultacje indywidualne według potrzeb,
 • dostęp do ciekawych materiałów w nurcie uważności.

 

Trenujemy uważność poprzez:

 • ćwiczenie uwagi i nastawienia,
 • poznawanie działania własnego umysłu,
 • rozpoznawanie reakcji ciała na stres,
 • uczenie radzenia sobie z emocjami,
 • ćwiczenie skupiania uwagi.

 

A wszystko po to, by „Nauczyć się tańczyć w deszczu” czyli żyć spokojniej, pełniej, stabilniej, w zgodzie ze sobą i z innymi.

 

Koszt kursu: 770 zł od osoby

Aby zarezerwować miejsce na kursie, proszę dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 150 zł na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A. w tytule podać imię i nazwisko dziecka oraz termin kursu. Otrzymanie wpłaty potwierdzę na podany adres e-mail.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników (5 osób) zaliczka jest w całości zwracana. Ostatecznej opłaty za kurs proszę dokonać najpóźniej na 3 dni przed jego rozpoczęciem. W przypadku płatności ratalnych, poproszę o indywidualny kontakt.

Wszyscy członkowie rodziny otrzymują rabat w wysokości 10% na udział w każdym z kursów prowadzonych w Studio Mindfulness :-) 

Po ukończeniu kursu istnieje możliwość kontynuowania spotkań w grupie lub indywidualnie, aby podtrzymać i rozwijać nabyte umiejętności.

Zgłoś udział w kursie poprzez formularz rejestracyjny poniżej.

 

Zobacz, co inni nastolatkowie mówią o Mindfulness i sprawdź jak możesz sam/a skorzystać. Oto kilka linków do krótkich filmów o uważności:

https://youtu.be/kk7IBwuhXWM

https://www.youtube.com/watch?v=hKnRKy5Wu7c

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl