fb
MEDYTACJE W GRUPIE

MEDYTACJE  MINDFULNESS

 

UWAGA! WSZYSTKIE SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W BEZPIECZNEJ DEZYNFEKOWANEJ SALI PRZY POMOCY LAMPY NBVE110P 

  

    

 

Masz ochotę na wyciszenie i odprężenie po całym dniu pracy? 

Szukasz stałej grupy, z którą mógłbyś regularnie medytować?

Zapraszamy Cię serdecznie do naszego grona:-)

 

Wieczorne medytacje Mindfulness to spotkania dla osób posiadających doświadczenie w praktykach uważności.

Osoby początkujące i zainteresowane poznaniem nurtu uważności, zapraszam na warsztaty i kursy MBLC - online i stacjonarnie :-)

 

 

CZWARTKI g. 19.30-21.00 

Miejsce: Studio Mindfulness, ul. Inżynierska 44, Gdynia Orłowo

Koszt: każde wejście 30 zł; 25 zł w karnecie - 10 wejść, ważność karnetu 4 miesiące.

Wpłaty proszę kierować na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A., a jeśli zdecydujesz się na wzięcie udziału tego samego dnia, zapłać Blikiem na numer telefonu 605 569 020. Sprawdź jak to zrobić https://blikmobile.pl/

 

Uważność (ang. mindfulness) jest naturalną cechą, którą wszyscy posiadamy. Jest dostępna dla nas w każdej chwili, jeśli postanowimy ją docenić. Kiedy ćwiczymy uważność, ćwiczymy sztukę tworzenia przestrzeni dla siebie - przestrzeni do myślenia, przestrzeni do oddychania, przestrzeni między nami a naszymi reakcjami. Wraz z tą przestrzenią pojawiają się nowe jakości i odsłaniają nowe możliwości. Budujemy przede wszystkim odporność psychofizyczną i rozwijamy wewnętrzny spokój. 

Żyjemy tu i teraz, nie w przeszłości ani przyszłości. To jedyny czas kiedy możemy naprawdę cieszyć się życiem – jednak aby go doświadczać niezbędne są emocje, które nadają życiu sens. Ale jak poradzić sobie z ich wszechobecnością, a czasami natarczywością i próbami przejęcia nad nami kontroli? Jak zdrowo regulować emocje, szczególnie te niechciane, jak gniew czy smutek. Jak porozumiewać się, nawiązywać i utrzymać relacje z innymi ludźmi? Jak radzić sobie w chwilach stresujących i opanować emocje? Jak regenerować siły i naprawdę odpoczywać? Gdzie podziało się nasze fundamentalne poczucie szczęścia, którego nic ani nikt nie może naruszyć? Czy na pewno wiemy czym jest szczęście i jak je osiągnąć?

Nasz skomplikowany umysł stawia szereg wyzwań, ale też przynosi rozwiązania, z których możemy skorzystać, jeśli tylko wiemy jak! Jeśli zaś nie wiemy, to zamiast używania go w sposób celowy i świadomy, jesteśmy używani przez niego, nawet o tym nie wiedząc!

Uważność to zdolność rozpoznawania i radzenia sobie z własnymi emocjami prowadząca do ich umiejętnej kontroli. Praktyki uważności przeprowadzają nas przez meandry naszego umysłu w celu poznania jego natury, rozwinięcia świadomego kierowania uwagi i kształtowania nowego nastawienia do ludzkiego sposobu doświadczania życia. Nie chcemy popadać z nim w konflikt, chcemy nauczyć się nawigować wśród największych burz, zawirowań i kryzysów – pozostawać na powierzchni, a najchętniej nawet na brzegu 😊

Spotkania z medytacją w grupie budują i podtrzymują motywację do praktykowania uważności i są okazją do dzielenia się doświadczeniami we wspierającej i sprzyjającej rozwojowi grupie.

Podczas spotkania podejmujemy zagadnienia z obszaru uważności i pogłębiamy je w medytacji. Towarzyszy nam poezja i wymiana refleksji.

Serdecznie zapraszam!

 

medytacje mindfulness

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl