MINDFUL Body

Trening Mindful Body kształtuje prawidłową postawę ciała poprzez stosowanie zestawu ćwiczeń rozwijających świadomość ciała, dzięki technikom zaczerpniętym z podejścia integracji strukturalnej, pilatesu czy jogi. Trening umożliwia żywe i pełne doświadczanie ciała, w relacji z otoczeniem, gdyż nasza postawa odzwierciedla zarówno stan ciała, jak i stan umysłu. Tego typu trening pozwala zredukować wpływ stresu związany z pracą i doświadczeniami życiowymi, poprzez uważne wykonywanie ćwiczeń, uwalniających napięcia w ciele. Długofalowo, prowadzi do zmiany stylu życia, który zakłada zdrowy ruch i świadomą pracę z ciałem, zgodną z jego potrzebami. Aktywność fizyczna połączona z medytacjami Mindfulness głęboko angażuje prawą półkulę mózgu, która odpowiada za kreatywne myślenie i rozwiązania, pozwalając jednocześnie odpocząć analitycznej lewej półkuli, co możemy odczuwać w postaci wyciszenia i poczucia głębokiego relaksu.

Trening jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od kondycji czy wieku. Zestawy ćwiczeń opracowane są z myślą o wykorzystywaniu ich w przestrzeniach biurowych i domowych.

Poniżej przedstawiam propozycje szkoleń Mindful Body oraz Mindful Body and Mind, prowadzonych w miejscu pracy lub poza nią. W przypadku braku możliwości lokalowych firmy, do kosztu kursu należy doliczyć koszt wynajmu sali w kwocie 100 zł/1h.

 

Warsztat Mindful Body

Czas trwania 2h

Warsztat mający na celu wprowadzenie podstawowej wiedzy i serii ćwiczeń służących rozwijaniu zdrowych nawyków ruchu, ale też siedzenia i stania, które kształtują postawę ciała i przywracają mu harmonię. Zestaw proponowanych ćwiczeń jest użyteczny do stosowania w domu, ale również w warunkach biurowych. Ćwiczenia te zwiększają świadomość ciała, nie wymagają wysiłku, ale pełnej uwagi. Pozwalają dotrzeć nawet do subtelnych napięć w ciele i uwolnić je,  a czasami przywrócić do życia niektóre obszary ciała. W efekcie ciało odzyskuje równowagę, a my pewność ruchu i ufność wobec niego, dzięki doświadczeniu uzdrawiającej mądrości ciała.

Świadomość ciała, którą zyskujemy dzięki temu treningowi, przynosi większe korzyści z każdego rodzaju ćwiczeń, ponadto wprowadza bezpieczne zasady dotyczące prawidłowej postawy w każdym treningu fizycznym i codziennych czynnościach.

2h sesja podzielona jest na część teoretyczną i praktyczną.

Koszt:

- warsztat w Trójmieście 450 zł

- warsztat wyjazdowy 450 zł plus koszt dojazdu (150 zł do 100 km)

 

Trening Mindful Body – poranny, w przerwie lunchowej i wieczorny

Czas trwania 30 min - 1h

Regularny trening oparty na sekwencji ćwiczeń wykonywanych z pełną świadomością ciała, służący rozwinięciu nowych, zdrowych nawyków poruszania się, stania i siedzenia. Pozwala jednocześnie uwolnić napięcia fizyczne i kształtować prawidłową postawę ciała, która stanowi o naszym samopoczuciu i wpływa nie tylko na nasze ciało, ale również kondycję emocjonalną.

Trening wprowadza cenne wskazówki i proste metody radzenia sobie z typowymi problemami dotykającymi nasze ciało w trakcie długich godzin spędzonych przed komputerem.

Ćwiczenia wykonane rano przygotowują ciało i umysł do całodziennej pracy, a wieczorne wyciszają i relaksują, stanowiąc wewnętrzny masaż znoszący napięcia.

Koszt:

- 30 min. trening – 150 zł

- 60 min. – 250 zł

Trening Mindful Body and Mind - poranny, w przerwie lunchowej i wieczorny

 Czas trwania 1h

Połączenie treningu Mindful Body i medytacji Mindfulness, obejmuje zestaw opracowanych ćwiczeń ruchowych i wybrane medytacje.

Koszt: 250 zł

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl