O MINDFULNESS

 

Co to jest mindfulness?

 

Mindfulness czyli praktyka uważności oznacza bycie uważnym w codziennych czynnościach czyli świadomym własnych odczuć, pragnień czy potrzeb, które wpływają na nasze życie bardziej niż sądzimy.  Dzięki regularnemu treningowi praktyk, w formie świeckich medytacji, mamy szansę na wgląd, który prowadzi do bardzie stabilnego i satysfakcjonującego życia. Dodatkowym "efektem" treningu uważności jest bardziej umiejętne radzenie sobie sobie ze stresem, napięciem i emocjami.

Kurs MBLC (Mindfulness Based Living Course) uczy technik medytacji, dzięki którym doświadczamy chwili obecnej i nie poddajemy się umysłowi, który ma naturalne tendencje do wędrowania w przeszłość lub przyszłość oraz ciągłej aktywności angażującej i rozpraszającej nas. Takie wędrówki umysłu potrafią znacząco wpływać na nasz nastrój i funkcjonowanie, a nawet na dokonywane wybory życiowe.

Kurs polega na pracy z umysłem i ciałem - rozwija postawę życzliwości, akceptacji, nieosądzania i nieoczekiwania oraz budowania więzi z samym sobą, na której możemy polegać i do której możemy zawsze powracać w trudnych chwilach. Ten rodzaj treningu umysłowego zmienia struktury i obszary aktywności w mózgu, co zostało naukowo potwierdzone, poprzez szereg badań wykonanych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Kurs został opracowany przez naukowców i specjalistów praktyków świeckiej medytacji, której ojcem jest Jon Kabat-Zinn.

 

 Mindfulness     kursy 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl