fb
O MNIE

o mnie      MBLC                  

Nazywam się Magdalena Tybura. Z upodobań jestem humanistką, ukończyłam Skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim, a z pasji jestem trenerką uważności z certyfikatami nauczycielskimi kursów dla dorosłych MBLC i dla dzieci według Metody Eline Snel oraz młodzieży według szkolenia .b oraz MBLC-YA.

Wierzę, że mindfulness (pol. uważność) to sposób i sztuka życia, a nie jednorazowy epizod łagodzenia bolesnych jego przejawów. Dzięki regularnej praktyce uważności rozwijam umiejętność świadomego życia, kultywuję takie wartości jak miłujące współczucie czy życzliwość, pogłębiając własne poczucie szczęścia, stabilności, sprawczości, spokoju, kontaktu z samą sobą i otaczającym mnie światem. Najciekawsze i najcenniejsze podróże, jakie odbywam, to uważne wędrówki w głąb siebie, które pozwalają najpełniej rozwijać mój potencjał i żyć w zgodzie ze sobą i harmonii z innymi.

Wszyscy pragniemy być szczęśliwi i zdrowi, a jedynie spokojny umysł stwarza warunki dla autentycznego poczucia szczęścia i harmonijnego zdrowego rozwoju. Wejście na ścieżkę uważności było największym prezentem, jaki mogłam sobie kiedykolwiek podarować. W poczuciu wdzięczności i niegasnącego zapału, niosę ten kaganek światła pełen wiedzy i życzliwości, aby dzielić się nim z Wami. Pragnę wprowadzać elementy mindfulness do przedszkoli i szkół, aby od najmłodszych lat dzieci mogły rozwijać się w duchu uważności.

Uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych, które każdorazowo są okazją do odświeżenia i pogłębienia praktyki oraz wspólnego medytowania z grupą zaangażowanych i wspierających osób. Biorę udział w licznych szkoleniach, rozwijając się jako człowiek i nauczyciel Mindfulness.

Bogactwo odkryć i potencjał wglądu, których doświadczam dzięki sztuce uważności spowodowały, że zapragnęłam dzielić się nimi z innymi. Moimi wspaniałymi nauczycielami na drodze ku świadomości byli i są: Anna Zubrzycki, Krystyna Boroń, Ewa Orłowska, Fay Adams, Chloe Homewood Allen, Kathy White Webster, Annick Nevejan, Olaf van Kooten, Mark Hansen, Niamh Bruce, Jem Shackleford. Jestem im ogromnie wdzięczna za wszystkie cenne nauki, inspiracje i wspólne praktyki oraz wymianę doświadczeń.

 

W JAKI SPOSÓB DZIELĘ SIĘ MOIM DOŚWIADCZENIEM?

 

Jestem certyfikowanym nauczycielem Mindfulness MBLC przeszkolonym przez Mindfulness Association Polska. Prowadzę 8 tyg. certyfikowane świeckie kursy uważności MBLC, które stanowią podstawę dla rozwoju świadomego i uważnego życia, dzięki spójnemu programowi, który obejmuje wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności. Kursy mają ogromne zaplecze badań naukowych, potwierdzających ich skuteczność w różnych obszarach życia – od medycyny, psychoterapii, edukacji, po biznes i sport.

Jestem certyfikowanym nauczycielem brytyjskiego programu mindfulness .b, skierowanego do młodzieży 11-18 lat, według Mindfulness in Schools Project UK, placówkę szkoleniową i badawczą.

Pracuję z młodzieżą również według brytyjskiego programu MBLC-YA.

Posiadam też certyfikat nauczania Metodą Eline Snel - Trening Żabki, która obejmuje treningi uważności skierowane do dzieci w wieku 4-12 lat. 

Ponadto organizuję Warsztaty Mindfulness, które stanowią wprowadzenie do nurtu uważności oraz kursu dla osób zainteresowanych rozpoczęciem szkolenia.

Dla absolwentów kursów uważności i osób już medytujących, prowadzę Spotkania medytacyjne, podczas których pogłębiamy praktykę uważności, medytując w grupie oraz wymieniając się refleksjami na temat wybranych aspektów nurtu mindfulness.

Prowadzę również zajęcia Mindful Body and Mind

Trening Mindful Body and Mind to połączenie treningu Mindful Body i medytacji mindfulness, obejmuje zestaw opracowanych ćwiczeń ruchowych i wybrane medytacje. Trening jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od kondycji czy wieku. Zestawy ćwiczeń opracowane są z myślą o wykorzystywaniu ich w przestrzeniach biurowych i domowych.

Jestem mamą dwójki nastolatków. Dla przyjemności i zdrowia ćwiczę uważny ruch, jogę i pilates, jeżdżę na nartach i spaceruję.

Zapraszam Cię do wspólnej podróży, jaką jest sztuka świadomego życia - oparta na uważności i empatii.

 

 o mnie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl