fb
WARSZTAT 12 września Gdańsk Osowa

 

TERMIN: 12 września, sobota g. 9-11

MIEJSCE: Spa Osowa, ul. Wodnika 28 Gdańsk Osowa

KOSZT: 30 zł

Wpłaty proszę kierować na nr konta 44 1140 2017 0000 4602 0722 6162, mBank S.A. w tytule imię i nazwisko oraz termin warsztatu.

Warsztaty Mindfulness to spotkania wprowadzające do praktyki uważności (ang. mindfulness).

Podczas warsztatu dowiesz się czym jest mindfulness i dlaczego warto praktykować oraz w jaki sposób zdobyte umiejętności mogą prowadzić do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia. Doświadczysz również wpływu prostych medytacji na stan Twojego umysłu.

Badania naukowe potwierdzają, że praktyki uważności Mindfulness:
- redukują stres i pozwalają kontrolować emocje,
- poprawiają jakość snu,
- podnoszą odporność psychiczną i fizyczną,
- regulują gospodarkę hormonalną,
- łagodzą objawy depresji,
- rozwijają życzliwość i akceptację,
- opóźniają procesy starzenia,
- poprawiają koncentrację,
- regulują ciśnienie.

Termin mindfulness odnosi się zarówno do praktyki jak i podejścia, które polega na byciu całkowicie obecnym wobec doświadczenia płynącego zarówno z zewnątrz (inni ludzie) jak z wewnątrz (własne myśli, uczucia, wrażenia) w każdej chwili. Nie chodzi o umiejętność skoncentrowania się na danym obiekcie, odczuciu, człowieku. Chodzi o jakość bycia wobec każdego pojawiającego się zjawska (niezależnie od tego, czym to zjawisko jest). Formalna praktyka mindfulness (czyli medytacja) nie może być oddzielna od praktyki w życiu codziennym (od życia). Jak wielu nauczycieli buddyjskich i trenerów mindfulness podkreśla, że najważniejsze to, co dzieje się pomiędzy sesjami (czyli formalną praktyką medytacyjną).

W ramach treningu mindfulness pracujemy z ciałem, emocjami oraz myślami. Mindfulness to podejście i techniki rozwijające umiejętności świadomości naszego ciała, treści pojawiających się w świadomości. Najbardziej znanym treningiem opartym na mindfulness jest Trening Redukcji Stresu oparty na Uważności (ang. Mindfulness Based Stress Reduction) stworzony przez profesora Jona Kabata-Zinna z Uniwersytetu Massachusetts, wydziału Medycznego. Podejście i techniki mindfulness wywodzą się z tradycji buddyjskiej, można się jednak z nimi również spotkać w innych tradycjach (czego przykładem jest mnich benedyktyński Willigis Jaeger czy też ksiądz Thomas Keating).


Warsztat Mindfulness pozwoli Ci zadecydować o podjęciu 8 tyg. kursu, na którym nauczysz się samodzielnie medytować, poznasz teorię i praktyki, które są niezwykle pomocne w czasach kiedy zadaniowe podejście do życia powoduje, że tracimy kontakt z chwilą obecną i żyjemy przeszłością lub przyszłością. Najrzadziej jesteśmy w teraźniejszości, która jest jedynym czasem, w którym naprawdę żyjemy.

Na miejscu dostępne są poduszki i maty oraz koce. Zadbaj o swój komfort - ubierz się wygodnie i ciepło:-)

Mindfulness to sprawdzona naukowo ścieżka zdrowia, którą warto podążać.
Zacznij tam, gdzie jesteś:-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl