fb
WARSZTATY MINDFULNESS

 

WARSZTATY MINDFULNESS

 

Organizuję Warsztaty Mindfulness dla osób początkujących oraz dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, na czym polega praktykowanie uważności. Do mojego Studia w Gdyni Orłowie na warsztaty i kursy przybywają osoby z Gdańska, Gdyni oraz okolic. Prowadzę również Warsztaty Mindfulness dla pracowników – w miejscach pracy oraz w ramach wyjazdów i spotkań integracyjnych. Warsztat organizowany jest każdorazowo przed 8 tyg. kursem MBLC i stanowi spotkanie 'zerowe'.

 

Czym są Warsztaty Mindfulness?

Warsztat Mindfulness to jednorazowe spotkanie wprowadzające do praktyki uważności. A uważność ćwiczymy poprzez medytacje, które do niedawna były mało znane na Zachodzie, a od kilku tysięcy lat stosowane na Wschodzie. Techniki medytacji są łatwe do poznania, jednak nauczenie się ich wymaga prowadzenia, a korzyści płynące z medytacji Mindfulness są dostępne dla każdego.

 

Podczas warsztatu dowiesz się:

  • czym jest Mindfulness,
  • dlaczego warto praktykować uważność,
  • co wiemy o neuroplastyczności mózgu i jak ją wykorzystujemy w medytacjach,
  • w jaki sposób zdobyte umiejętności mogą przyczynić się do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia.

W trakcie warsztatu doświadczysz bezpośredniego wpływu prostych medytacji na stan Twojego umysłu. Zazwyczaj podczas medytacji uczestnicy skupiają uwagę na wybranej podporze uważności (oddech, dźwięki, ciało, ruch), jednocześnie obserwując pojawiające się w głowie myśli. Z czasem praktykujący zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że myśli przychodzą i odchodzą z własnej woli. W tym momencie warto stopniowo zacząć rezygnować z angażowania się w nie. Obserwacja swoich myśli podczas medytacji staje się z czasem wolna od krytyki i oceny, pełna współczucia i akceptacji dla natury umysłu. Rozwinięcie takiej postawy wymaga czasu i regularnego treningu, a także podkładów cierpliwości i zaufania do zainicjowanego procesu.

Mindfulness to sprawdzona naukowo ścieżka zdrowia, którą warto podążać.

Zacznij tam, gdzie jesteś :-)

 

 

Intuicyjnie czujesz, że uważność może być dla Ciebie pomocna?

Próbujesz praktykować, ale pojawiają się trudności, pytania i wątpliwości, czy dobrze to robisz?

Chciał(a)byś poznać podstawy mindfulness i zacząć samodzielną praktykę?

 

Terminy Warsztatów Mindfulness 

 

Zapraszam Cię na najbliższy Warsztat:

14 czerwca 2022 g.18-20.30

  8 tyg. kurs Mindfulness: 

we wrześniu, dokładna data pojawi się w sierpniu

 

MIEJSCE: Studio Mindfulness, ul. Inżynierska 116, Gdynia Orłowo

 

KOSZT: 65 zł

 

 Wpłaty proszę kierować na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A. w tytule imię i nazwisko oraz termin warsztatu.

Jeśli zdecydujesz się tego samego dnia, zapłać blikiem na numer telefonu 605 569 020. Sprawdź, jak to zrobić: https://blikmobile.pl/

 

ZAPISYZgłoszenie prześlij na adres zapisy@uwaznoscnacodzien.pl | w tytule wpisz imię i nazwisko oraz nr tel./warsztat/data

  

Korzyści z Warsztatu Mindfulness

Pewnie zdarzają Ci się sytuacje, kiedy leżysz i nie możesz zasnąć, a Twoje myśli urządzają gonitwę? Pragniesz je odsunąć, ale zamiast się wyciszyć, umysł podsuwa kolejne? W efekcie rano wstajesz niewyspany i rozbity. Cały dzień jesteś rozdrażniony – nie możesz się skupić, a codzienne obowiązki potęgują stres i wyczerpanie.
 
W czasach tak pełnych niepokoju i pośpiechu jak obecne, tym ważniejsza staje się umiejętność znalezienia źródła spokoju i zadowolenia, które drzemią w nas, ale nie wiemy, jak je odkryć i jak z nich korzystać. Badania prowadzone od ponad 40 lat nad stresem, stanami lękowymi i depresyjnymi pozwoliły odkryć sekret trwałego szczęścia i sposoby radzenia sobie ze stresem, wyczerpaniem, lękami czy nawet głęboką depresją.
 
 
Badania naukowe potwierdzają, że praktyki uważności Mindfulness:

dla firm redukują stres i pozwalają kontrolować emocje,

mindfulness ułatwiają zasypianie i poprawiają jakość snu,

mindfulness dla firm podnoszą odporność psychiczną i fizyczną,

regulują gospodarkę hormonalną regulują gospodarkę hormonalną w organizmie,

łagodzą objawy depresji łagodzą objawy depresji i zapobiegają nawrotom,

rozwijają życzliwość i akceptację pogłębiają życzliwość i akceptację,

opóźniają procesy starzenia opóźniają procesy starzenia,

poprawiają koncentrację poprawiają koncentrację i kreatywność,

regulują ciśnienie regulują ciśnienie krwi,

rozwijają inteligencję emocjonalną rozwijają inteligencję emocjonalną.

 
Podczas Warsztatu Mindfulness poznasz kilka technik medytacyjnych i dowiesz się, jak dzięki praktykowaniu uważności, w zdrowy sposób można regulować niechciane emocje. Pozwala to zatrzymać nasilanie się normalnego uczucia lęku, stresu czy smutku, by nie przerodziły się w długie okresy nieszczęścia i wyczerpania, a nawet w poważną depresję kliniczną.
 
Praktyki uważności dają początek procesowi przywracania kontroli nad życiem. Z czasem przynoszą długotrwałe zmiany w nastroju, podnoszą poziom szczęścia i dobrego samopoczucia. Każda minuta spędzona na medytacji wpływa na nas dobroczynnie, zatem nie warto zwlekać i odkładać spraw najważniejszych na później. Jeśli wybierzesz się na Warsztat Mindfulness i rozpoczniesz praktykę uważności, zaczniesz znajdować spokój w pędzącym świecie.
 
 

Co po Warsztacie Mindfulness?

Spotkanie pozwoli Ci podjąć decyzję o uczestnictwie w 8-tygodniowym, podstawowym kursie MBLC (Mindfulness Based Living Course). Jeśli uznasz, że chcesz poszerzyć wiedzę zdobytą na warsztacie, a medytacje to coś, co może pomóc Ci skuteczniej radzić sobie ze stresem, zapewnij sobie miejsce na nadchodzącym kursie MBLC, wypełniając formularz zgłoszeniowy

 

W dzisiejszych czasach łatwo stracić kontakt z chwilą obecną ze względu na zadaniowe podejście do życia. Prowadzi to do nieustannego życia przeszłością lub przyszłością, zamiast teraźniejszością, która jest jedynym czasem, w którym naprawdę żyjemy. Na kursie MBLC nauczysz się samodzielnie medytować, a także poznasz teorię i praktyki, które pomogą Ci w życiu tu i teraz.

 

Organizuję Warsztaty Mindfulness dla firm w miejscach pracy oraz w ramach wyjazdów i spotkań integracyjnych - koszt, terminy i lokalizacje do uzgodnienia - kontakt@uwaznoscnacodzien.pl

 

mindfulness dla firm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl