Blog

Odosobnienie z Donalem Creedonem Pustelnik 2023

0
Odosobnienie z Donalem Creeedonem Pustelnik 2023
Odosobnienie z Donalem Creedonem w Pustelniku - lipiec 2023
 
Czasami jadę na odosobnienie ze świadomą potrzebą pobycia z jakimś trudnym aspektem siebie, a czasami z ciekawością, co tym razem pojawi się dla mnie, o mnie. Tym razem była ciekawość…
 
 
 
 
 
czytaj całość »

Warsztat wprowadzający do Mindfulness

0
Warsztat wprowadzający do Mindfulness

Intuicyjnie czujesz, że uważność może być dla Ciebie pomocna?

Próbujesz praktykować, ale pojawiają się trudności, pytania i wątpliwości, czy dobrze to robisz?

Chciał(a)byś poznać podstawy Mindfulness i zacząć samodzielną praktykę?

Zapraszam Cię na Warsztat Mindfulness dla osób początkujących oraz dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, na czym polega praktykowanie uważności.

Warsztat stanowi spotkanie 'zerowe' przed 8 tyg. kursem uważności.

czytaj całość »

Zalety treningu koncentracji

0
Zalety treningu koncentracji

Dzień po dniu, godzina po godzinie, minuta po minucie… Życie mija w bardzo szybkim, wręcz zawrotnym tempie. To sprawia, że wiele osób czuje się zagubionych, zestresowanych i pozbawionych energii. Sposobem na poprawę samopoczucia, a także podniesienie komfortu życia może być trening koncentracji. Jakie są jego zalety? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »

Uważność i współczucie w życiu codziennym

0
Uważność i współczucie w życiu codziennym
Dzieci krzyczą, kiedy okazują złość, dzieci tupią, kiedy im się coś nie podoba, dzieci czują bezradność i płaczą, korzystając z takich narzędzi, jakie posiadają w określonym wieku. Dzieci takie właśnie mają być. Ich zachowania wołają o pomoc, o wsparcie, o troskę w trudnej chwili.
 
Szukają bezpiecznej przestrzeni, w której ich emocje będą pomieszczone.
 
 
czytaj całość »

Jak zredukować stres dzięki treningowi uważności?

0
kobieta wyciąga ręce ku górze

Życie w dzisiejszym świecie to problemy pojawiające się każdego dnia, negatywne emocje i stres, który ma wpływ na cały nasz organizm. Oczywiście uniknięcie wszystkich niepokojących sytuacji nie jest możliwe. Kluczowe znaczenie ma więc umiejętność radzenia sobie z negatywnymi zjawiskami. Jedną z technik, którą warto wykorzystać, jest trening uważności. Czym on jest? I jak pomaga zredukować stres? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

czytaj całość »

Mindfulness dla dzieci

0
Mindfulness dla dzieci

Do całkiem niedawna, codzienne mycie zębów i higiena osobista nie były dla wielu społeczeństw oczywiste, obecnie nikt już nie kwestionuje regularnego dbania o higienę czy nawet kondycję fizyczną, choć te czynności wymagają pamiętania, czasu czy odpowiednich środków.

Kolejnym krokiem w naszym ludzkim rozwoju jest zdanie sobie sprawy, że o kondycję psychiczną również należy dbać regularnie i z przekonaniem o jej potrzebie.

 

czytaj całość »

Czym jest mindfulness?

0
Czym jest mindfulness?

Większość z nas żyje obecnie w bardzo szybkim tempie, które po jakimś czasie oddziałuje negatywnie na nasz organizm. Często czujemy się przytłoczeni, pozbawieni energii, zdenerwowani, zestresowani i bez radości. Jest jednak sposób, aby to zmienić. Chodzi o technikę mindfulness, czyli trening uważności, który zyskał popularność na całym świecie, a obecnie staje się coraz powszechniejszy także w Polsce. 

czytaj całość »

Jak zacząć medytować?

0
Jak zacząć medytować?

Każdego dnia stykamy się z ogromną ilością informacji, wywołujących stres i emocje. Wszystkie te czynniki wpływają na nasze ciało, a tak długo jak pozostajemy nieświadomi, jest to wpływ negatywny. Na szczęście jest na to sposób. Chodzi o zauważenie odczuć z ciała, pojawiających się emocje czy galopujących myśli. Zatrzymanie, rozpoznanie i wgląd to esencja medytacji Mindfulness. Sekwencja tych prostych czynności przynosi ukojenie, a umiejętne ich wykorzystanie jest dla nas uzdrawiające. Jednak jak rozpocząć przygodę z medytacją?

czytaj całość »

Dlaczego warto medytować?

0
Dlaczego warto medytować?

Ilość informacji, jaka dociera do nas każdego dnia, a także ilość emocji, które kumulują się w naszym ciele jest naprawdę ogromna. Cały nasz organizm, czyli ciało i umysł znajdują się w stanie bezustannego czuwania. Nic więc dziwnego, że musimy szukać coraz efektywniejszych technik radzenia sobie ze stresem i metod umożliwiających lepsze dbanie o nasze potrzeby. Jedną z technik, która zasługuje na szczególną uwagę jest medytacja. Co warto wiedzieć o tej praktyce? I jakie korzyści może przynieść? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

czytaj całość »

Uważność dla dzieci to supermoc!

0
Uważność dla dzieci to supermoc!

Kiedy uczymy dzieci uważności, wyposażamy je w narzędzia do budowania poczucia własnej wartości, radzenia sobie ze stresem i umiejętnego podejścia do życiowych wyzwań. Uważność kształtuje postawę otwartości i życzliwości, które pozwalają dzieciom doświadczać siebie w sposób autentyczny i świeży, z ciekawością i chęcią odpowiadania na potrzeby swoje, innych ludzi i świata.

 

 

czytaj całość »

Mindfulness – ile trwa, jakie skutki przynosi i jakie mity wokół niego krążą?

0
Mindfulness – ile trwa, jakie skutki przynosi i jakie mity wokół niego krążą?

W modzie jest teraz dbanie o sylwetkę. Wiele osób biega, jeździ na rowerze czy chodzi na siłownię. Zwiększanie lub rzeźbienie muskulatury, a także zrzucanie kilogramów nie powinny przysłaniać nam najważniejszej kwestii – pracy nad naszym umysłem. Z tego względu opracowano spójny trening uważności. Jak długo powinieneś trenować, czego możesz się spodziewać i jakie mity krążą wokół tego zagadnienia?

czytaj całość »

Redukcja stresu – jak wpływa na samopoczucie i w jaki sposób się za to zabrać?

0
Redukcja stresu – jak wpływa na samopoczucie i w jaki sposób się za to zabrać?

Stres towarzyszy nam praktycznie całe życie – zarówno prywatne, jak i zawodowe. Stresujące są pierwsze dni w szkole, egzaminy, nauka jazdy, randki, śluby czy narodziny dziecka. Właściwie na każdym kroku się denerwujemy. Poziom stresu trzeba jednak kontrolować, bo jego nadmiar jest szkodliwy. Jak wpływa na nas redukcja stresu i w jaki sposób się za nią zabrać?

czytaj całość »

Uważność w edukacji – jak wpływa na efekty nauki?

0
Uważność w edukacji – jak wpływa na efekty nauki?

Kto z nas nie miał sytuacji, że po wielogodzinnej lub nawet wielotygodniowej nauce, ostateczny egzamin wypadł bardzo słabo? Nie zawsze efekty nauki są takie, jakich byśmy sobie życzyli. Wpływają na to nie tylko godziny przed książkami, ale też sposób przygotowania się do uczenia. Z tego względu uważność w edukacji jest jednym z podstawowych czynników. Jak ją poprawić, by zwiększyć efektywność nauki?

czytaj całość »

Trening uważności – dlaczego powinieneś z niego skorzystać?

0
Trening uważności – dlaczego powinieneś z niego skorzystać?

W życiu współczesnego człowieka stres i negatywne emocje są praktycznie na porządku dziennym. Niektórzy radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej. Skuteczne wypracowanie technik radzenia sobie ze stresem wymaga jednak treningu. W tym właśnie pomoże mindfulness czyli trening uważności.

czytaj całość »

Jak ćwiczyć uważność?

0
Jak ćwiczyć uwazność?

Czym jest uważność?

Uważność (ang. mindfulness) to nasza naturalna umiejętność pozostawania w chwili obecnej, ze świadomością tego gdzie się znajdujemy i co robimy, bez specjalnego angażowania się w aktywność umysłu (myśli, oceny, emocje, wrażenia z ciała). Praktykując bardziej jesteśmy niż działamy.

Uważność to wrodzona umiejętność, jednak staje się bardziej dostępna kiedy ją kształtujemy i rozwijamy.

czytaj całość »

Koronawirus - skłania do refleksji i zmiany stylu życia

0
Koronawirus - skłania do refleksji i zmiany stylu życia

Koronawirus - skłania do refleksji i zmiany stylu życia.

Obecna sytuacja boleśnie pokazuje nam prawdę o człowieku i jego kondycji psychofizycznej. Dotychczasowe statystyki wskazują wyraźnie na kluczowy powód zachorowalności na koronawirusa – brak odporności. Tym samym, wirus bezlitośnie ujawnia kryzys zdrowotny ludzkości. Nasuwa się pytanie co możemy zrobić dla siebie samych i siebie nawzajem, aby lepiej poradzić sobie w obecnej i podobnej sytuacji w przyszłości?

czytaj całość »

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz ćwiczyć uważność

0
Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz ćwiczyć uważność

Uważność (ang. mindfulness) jest naturalną cechą, którą wszyscy posiadamy. Jest dostępna dla nas w każdej chwili, jeśli postanowimy ją docenić. Kiedy ćwiczymy uważność, ćwiczymy sztukę tworzenia przestrzeni dla siebie - przestrzeni do myślenia, przestrzeni do oddychania, przestrzeni między nami a naszymi reakcjami.

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz ćwiczyć uważność:

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl