fb
DLA DZIECI

MINDFULNESS dla dzieci i młodzieży - Uważność w edukacji

UWAGA! WSZYSTKIE SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W BEZPIECZNEJ DEZYNFEKOWANEJ SALI PRZY POMOCY LAMPY NBVE110P 

 

 

 

Ucząc dzieci umiejętności medytacji i uważności, pomagamy im poprawić samopoczucie i umożliwiamy im poznanie umiejętności pomocnych w radzeniu sobie z codziennym stresem i wyzwaniami, na które mogą odpowiadać ze współczuciem i otwartością w miejsce wikłania się i uciekania przed trudnościami.

Medytacja uważności w najprostszym ujęciu to zwracanie uwagi na to, co dzieje się w chwili obecnej. Może to być to, co czujesz, słyszysz lub cokolwiek innego, co zauważysz. Nie ma specjalnego miejsca spokoju, do którego musisz dotrzeć i nie chodzi o oczyszczenie umysłu, to po prostu szczere i życzliwe spojrzenie na to, czego doświadczasz w tej chwili.

W wyniku treningu, dzieci odkrywają co uważne doświadczanie chwili dla nich znaczy. Najczęściej zgłaszane przez dzieci obszary, w których zauważają poprawę to:

 • większe skupienie i lepsza koncentracja, samokontrola, zaangażowanie podczas lekcji,
 • odczuwanie wdzięczności i współczucia,
 • lepsze wyniki w nauce, umiejętność rozwiązywania konfliktów, ogólne samopoczucie,
 • obniżony poziom stresu, objawów depresji, lęku, auto/destrukcyjnych zachowań,
 • większe odczuwanie zadowolenia i radości w codziennych czynnościach.

 

 W trakcie treningu dzieci uczą się, między innymi:

 • skupiać uwagę na danej aktywności czy przedmiocie, przenosić uwagę i zauważać rozproszenie – to podstawa koncentracji,
 • uspokajać umysł i ciało,
 • obserwować, nazywać oraz rozumieć swoje emocje i procesy myślowe. Dawać im przestrzeń i akceptować, na tyle, aby nie dać im się ponieść ani nie wypierać. To przynosi spokój i równowagę,
 • być obecnym tu i teraz, nawet w obliczu nadchodzącego ekscytującego wydarzenia, przyjemnego i nieprzyjemnego. To uczy dzieci pozostawiania w teraźniejszości,
 • pewności siebie, dzięki świadomości stale pojawiających się osądów. To uczy dzieci, że nie są tym co myślą czy czują,
 • rozwijać życzliwość wobec siebie i innych. To prowadzi do łagodności, ograniczenia przemocy i rozwoju akceptacji/tolerancji.

Trening uważności (ang. Mindfulness) dla młodszych dzieci trwa 8 tygodni, a dla starszych 9 tygodni i jest podzielony na trzy lub cztery grupy wiekowe: 4-7/8 lat, 8-9/10 lat, 10-12 lat i 13-18. Nie jest to sztywny podział, o ostatecznie przydzielonej grupie decyduje rozmowa z rodzicem i dzieckiem.

Koszt kursu zależy od grupy wiekowej - w przypadku dzieci w wieku 4-9 lat prowadzony jest Metodą Eline Snel Uważność i spokój żabki i kosztuje 660 zł, a w przypadku dzieci w wieku 11-18 lat prowadzony jest według brytyjskich programów dotb lub MBLC-YA i kosztuje 770 zł.

Jako certyfikowany nauczyciel w kilku programach uważności dla dzieci i młodzieży, dopasowuję je indywidualnie w przypadku każdego dziecka, uwzględniając jego dojrzałość i osobowość oraz wiek.

Każdy kurs poprzedza spotkanie informacyjne dla rodziców i opiekunów oraz indywidualną rozmowę z rodzicem i dzieckiem.

Struktura treningu:

 • 1 lekcja tematyczna raz w tygodniu (45 - 50 min.),
 • codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane samodzielnie w domu według otrzymanych podczas zajęć instrukcji.

PAKIET obejmuje:

– 1 grupowe spotkanie z rodzicami (ok. 90 min.),
– 1 indywidualną konsultację z dzieckiem i rodzicami przed treningiem (ok. 20 min.),
– 8 lub 9 sesji treningowych, 45-60 min. (raz w tygodniu),
– regularny kontakt mailowy z rodzicami podczas kursu dotyczący tematyki zajęć, 
– materiały pomocnicze do kursu - zeszyt ćwiczeń, naklejki itp.,
– dyplom ukończenia kursu.

PŁATNOŚĆ

Aby zapewnić sobie miejsce na kursie, proszę dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 150 zł na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A. w tytule proszę podać imię i nazwisko oraz termin kursu. Otrzymanie wpłaty potwierdzę na podany adres e-mail.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników (5 osób) zaliczka jest w całości zwracana. Ostatecznej opłaty za kurs proszę dokonać najpóźniej na 3 dni przed jego rozpoczęciem. W przypadku płatności ratalnych, poproszę o indywidualny kontakt.

Zapraszam Państwa na Spotkanie organizacyjne w dniu 17 stycznia 2022 o g. 18.00

Podczas spotkania wprowadzę Państwa w nurt uważności dzięki małej dawce wiedzy i ćwiczeń oraz omówimy kwestie organizacyjne dotyczące przebiegu kursu.

Adres: Studio Mindfulness przy ul. Inżynierskiej 44 w Gdyni Orłowie. Spotkanie potrwa ok. 1,5h.

Każdy kolejny kurs uważności dla dzieci lub dorosłych rabatuję dla Państwa 15% zniżką:-)

 

 

 

 

 

  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl