fb
KURS MINDFULNESS MBLC-YA DLA MŁODZIEŻY 15-18

 

KURS MBLC-YA dla młodzieży w wieku 15-18

 

TERMIN KURSU: 16.09 - 2.12.2022, g.18-18.50, piątki

 

MIEJSCE: Gdynia Orłowo, ul. Inżynierska 116, STUDIO MINDFULNESS

 

Harmonogram spotkań: 16.09, 23.09, 30.09,14.10, 21.10, 28.10, 4.11, 18.11, 25.11, 2.12

 

Nastolatkowie i młodzi dorośli stoją dziś w obliczu większych wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy doświadczają skutków pandemii, przebodźcowania związanego z powszechnością urządzeń elektronicznych, cyberprzemocy czy presji akademickiej – pilnie potrzebują edukacji w zakresie samoopieki.

Ten 10-tygodniowy kurs, poparty badaniami naukowymi, umożliwia poznanie i rozwinięcie umiejętności uważności w celu zmniejszenia stresu i poprawy zdrowia psychicznego.

Umożliwia nastolatkom i młodym dorosłym przejęcie kontroli nad swoim samopoczuciem, zwiększenie poczucia własnej wartości i życie z odnowioną nadzieją i entuzjazmem. Wyposaża nastolatki w narzędzia pomocne w radzeniu sobie ze stresem, wprowadzając do ich życia techniki i praktyki uważności, budujące pożyteczne i trwałe zasoby.

Program ten koncentruje się na zapewnieniu stabilności zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i rozwoju społeczno-emocjonalnego młodych ludzi. Kluczowe znaczenie ma poprawa zdolności młodzieży do tolerowania przeciwności losu i związanych z nimi wyzwań oraz przezwyciężania ich w umiejętny i zdrowy dla siebie oraz innych sposób.

 

Czym jest uważność?

Uważność to życiowa umiejętność, która może pogłębić nasze zadowolenie z życia i poczucie spełnienia. Wymaga zauważania tego, co pojawia się w naszym doświadczaniu z chwili na chwilę z postawą otwartości i akceptacji, bez osądów. Otwieramy się na wszystko, czego doświadczamy, angażując zmysły i uświadamiając sobie nasze ciało, emocje, myśli i otoczenie. Uczymy się uważności, praktykując ją nieformalnie w codziennym życiu, ale także siedząc lub leżąc w ciszy i wykonując medytację uważności.

 

Podsumowując - po co przejmować się uważnością?

  • uważność pomaga radzić sobie z niepokojem, stresem i depresją,
  • uważność poprawia wyniki sportowe,
  • uważność pomaga podejmować dobre decyzje,
  • uważność poprawia koncentrację,
  • w badaniach wykazano, że uczniowie, którzy medytują przed egzaminem, osiągają lepsze wyniki.

 

Kurs uważności dla młodzieży zawiera:

10 lekcji po 50 minut - z użyciem prezentacji Power Point, nagrań mp3 i filmów oraz podręcznika kursowego.

 

Trenujemy uważność poprzez:

  • ćwiczenie uwagi i nastawienia,
  • poznawanie działania własnego umysłu,
  • rozpoznawanie reakcji ciała na stres,
  • uczenie radzenia sobie z emocjami,
  • ćwiczenie skupiania uwagi.

 

A wszystko po to, by „Nauczyć się tańczyć w deszczu” czyli żyć spokojniej, pełniej, stabilniej, w zgodzie ze sobą i z innymi.

 

Koszt kursu: 770 zł od osoby

 Aby zarezerwować miejsce na kursie, proszę dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 150 zł na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A. w tytule podać imię i nazwisko dziecka oraz termin kursu. Otrzymanie wpłaty potwierdzę na podany adres e-mail.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników (5 osób) zaliczka jest w całości zwracana. Ostatecznej opłaty za kurs proszę dokonać najpóźniej na 3 dni przed jego rozpoczęciem. W przypadku płatności ratalnych, poproszę o indywidualny kontakt.

Wszyscy członkowie rodziny otrzymują rabat w wysokości 15% na udział w każdym z kursów prowadzonych w Studio Mindfulness :-) 

Dodatkowym kosztem jest zakup podręcznika kursowego w cenie 40 zł (u nauczyciela).

 

Zgłoś udział w kursie poprzez formularz rejestracyjny poniżej.

 

Zobacz, co inni nastolatkowie mówią o Mindfulness i sprawdź jak możesz sam/a skorzystać. Oto kilka linków do krótkich filmów o uważności:

https://youtu.be/kk7IBwuhXWM

https://www.youtube.com/watch?v=hKnRKy5Wu7c

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl