fb
KURS ŻYCIA OPARTEGO NA UWAŻNOŚCI MBLC 17.09-19.11.22

 

  

TERMIN KURSU: 17.09-19.11.22, soboty g. 9-11.30

 

MIEJSCE:  Studio Mindfulness ul. Inżynierska 116, Gdynia Orłowo, Centrum Psychoterapii

 

KOSZT KURSU za osobę

kurs grupowy 1300 zł 

czytaj dalej, aby poznać szczegółowe warunki udziału w kursie 

 

HARMONOGRAM SESJI:

17.09|24.09|1.10|15.10|22.10|29.10|5.11|19.11

6h dzień uważności odbywa się zazwyczaj pomiędzy 6 a 7 sesją, termin pozostawiam do ostatecznego uzgodnienia z powstałą grupą, zazwyczaj jest to niedziela.

Łącznie 26h szkolenia, w tym głównie ćwiczenia i praktyki. Sprawdź poniżej co obejmuje pełen pakiet.

 

O KURSIE

Certyfikowany Kurs MBLC (Mindfulness Based Living Course)  – Życie w oparciu o zasady Mindfulness to cykl spotkań w ramach szkolenia uważności, opracowanego przez placówkę szkoleniową Mindfulness Association UK. https://www.mindfulnessassociation.net/

Kurs MBLC skierowany jest do osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce Mindfulness.

Uważność ćwiczymy poprzez medytacje, które pozwalają nam stawać się świadomymi naszych nawykowych wzorców dotyczących myśli, uczuć i zachowań. Ta wiedza pozwala stopniowo uwalniać się od ograniczeń, które rządzą nami i naszym życiem, hamując nasz rozwój i potencjał.

Poznajemy techniki świeckich medytacji i jednocześnie kształtujemy i rozwijamy postawę życzliwości i współczucia dla siebie oraz innych. Umiejętności te budujemy stopniowo i utrwalamy podczas kursu, tak abyśmy mogli już zawsze korzystać z nich w życiu codziennym. MBLC to trening umysłowy, wymagający od nas systematyczności w praktykowaniu, zarówno podczas kursu jak i po jego skończeniu. Uczestnicy wykonują codzienne ćwiczenia uważności pomiędzy sesjami, poświęcając na nie ok. 20-30 min.

Twórcą treningu jest Rob Nairn, który w oparciu o ponad 40. letnią praktykę stworzył program, który krok po kroku zabiera nas w podróż pogłębiającą nasze doświadczenie w praktykowaniu uważności, a w efekcie świadome przeżywanie naszego życia w większej zgodzie ze sobą i naszymi wartościami. Ojcem świeckich medytacji i programu, z którego czerpią wszystkie później rozwinięte nurty Mindfulness jest Jon Kabat Zinn – znany amerykański terapeuta, założyciel i dyrektor Kliniki redukcji stresu przy Akademii Medycznej Uniwersytetu w Massachusetts.

 

UWAŻNOŚĆ A NEUROPLASTYCZNOŚĆ MÓZGU

Różne techniki medytacyjne działają na różne sposoby, na przykład medytacja skupienia na oddechu uspokaja umysł, podczas gdy medytacja życzliwości tworzy pozytywny nastrój.

Główne ścieżki neuronowe, na które wpływa medytacja:

  • reagowanie na niepokojące wydarzenia,
  • ćwiczenie uwagi i koncentracji,
  • rozwijanie współczucia i empatii,
  • pogłębianie samoświadomości.

Trening uważności oparty na świadomości oddechu, może poprawić zdolność kory przedczołowej do ograniczenia aktywacji ciała migdałowatego, prowadząc tym samym do poprawy regulacji emocji i kontroli impulsów oraz redukcji stresu. Poprawia również zdolność do skupienia uwagi i umiejętność ograniczenia chwilowego rozproszenia, a także zwiększa pamięć roboczą, dzięki czemu więcej pamięci krótkotrwałej przechodzi w pamięć długotrwałą.

Medytacja miłującej dobroci, która jest kluczową częścią kursu MBLC, stymuluje sieci tzw. opieki rodzicielskiej w mózgu i wspiera zdolność dostrajania się do niepokojów innych osób, umożliwiając tym samym odpowiadanie/reagowanie ze współczuciem. Ten rodzaj medytacji pozwala nam dostrzegać, wczuwać się i faktycznie pomagać innym w niebezpieczeństwie czy trudnościach, a także wzmacniać pozytywne uczucia, doświadczać relaksu i pogłębiać szczodrość. Kultywowanie praktyki życzliwości redukuje też nieświadome uprzedzenia wobec innych.

 

JAKICH KORZYŚCI MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ?

 

 obniżeniu napięcia i stresu,

 poprawie koncentracji i procesów zapamiętywania,

 podniesieniu odporności psychicznej i fizycznej,

 poprawie jakości snu,

 złagodzeniu objawów depresji i ogólnego przygnębienia,

 poprawie równowagi emocjonalnej,

 rozwijaniu pewności siebie i asertywności,

 odnalezieniu radości z życia.

     
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ PRZED KURSEM?
WEŹ UDZIAŁ W WARSZTACIE WPROWADZAJĄCYM
9 września 2022 g. 18.30-20.30
 
 
 
 

 

TEMATYKA SPOTKAŃ:

Sesja 1 - Wprowadzenie - Dlaczego warto praktykować Mindfulness i czym jest uważność? Poznajemy naturę umysłu i sposoby na jego uspokojenie.

Sesja 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym - budujemy świadomość ciała i ćwiczymy postawę życzliwości, to nasze zasoby harmonijnego funkcjonowania.

Sesja 3 – Wprowadzenie podpory uważności dla naszego umysłu, która umożliwia powrót do chwili obecnej oraz stwarza warunki do wglądu.

Sesja 4 – Praca z rozproszeniem - poznajemy naturę umysłu i rozwijamy dalsze techniki uważności. Doświadczamy nawykowych tendencji umysłu do wędrowania w przeszłość i przyszłość.

Sesja 5 – Badanie strumienia myśli - poznajemy nurt podświadomości i rozwijamy życzliwość. Zaznajamiamy się i zaprzyjaźniamy z naszym wewnętrznym krajobrazem.

Sesja 6 – Postawa obserwatora - pogłębiamy świadomość własnych doznań i postawę życzliwości. Poznajemy możliwości wpływania na nasze reakcje względem zdarzeń i sytuacji życiowych, a także wewnętrznych przeżyć.

Dzień praktyki. (6h) Mini odosobnienie w ciszy, pogłębiające doświadczenie uważności.

Sesja 7 – Samoakceptacja - rozwijamy postawę akceptacji i życzliwości dla siebie samych, poznając swoje zasoby i odpowiadając na nasze potrzeby.

Sesja 8 - Życie w oparciu o uważność.

Podczas sesji poznajemy teorię, techniki medytacyjne, dzielimy się refleksjami oraz wplatamy poezję. Medytacje dzielimy na formalne i nieformalne - ze wsparciem na oddechu, ciele, dźwiękach, na siedząco i leżąco lub w ruchu. Wybieramy dowolną pozycję do medytacji, według wskazówek prowadzącego, dbamy o swój komfort i wygodę, dlatego ubieramy się swobodnie.

 

 

KOSZT KURSU za osobę


kurs grupowy (8x150 min.) 1300 zł 

kurs w parach (8x120 min.) 1800 zł (kurs odbywa się w indywidualnie uzgodnionym terminie)
kurs indywidualny (10x90 min.) 2500 zł (kurs odbywa się w indywidualnie uzgodnionym terminie)

Czytaj więcej o sesjach indywidualnych tutaj

Zaliczka 250 zł gwarantuje miejsce na kursie, dlatego najlepiej wpłacić ją przy zgłoszeniu, wypełniając formularz poniżej. Zaliczka jest w pełni zwrotna, jeżeli zrezygnujesz z udziału w kursie do 19 sierpnia, do 31 sierpnia proszę wpłacić całość pozostałej kwoty.

Wpłaty proszę kierować na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A lub

zapłać Blikiem na numer telefonu 605 569 020 Sprawdź jak to zrobić https://blikmobile.pl/

W tytule IMIĘ I NAZWISKO oraz DATA ROZPOCZĘCIA KURSU I MIEJSCE

Jeśli interesują Cię płatności w ratach lub koszt kursu jest jedyną przeszkodą uniemożliwiającą w nim udział, skontaktuj się proszę, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie.


Kurs grupowy prowadzony jest w kameralnym gronie, dlatego o rezerwacji miejsca decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

 

"Chociaż zewnętrzne zdarzenia mogą być trudne,

kluczem do naszego szczęścia jest sposób, w jaki reaguje na nie nasz umysł.”

Jack KornfieldPakiet kursu MBLC dla grup zawiera -

🔹 łącznie 26h praktyk, teorii i refleksji,

🔹 indywidualna rozmowa z każdym uczestnikiem przed rozpoczęciem kursu, 

🔹 2,5h cotygodniowe sesje stacjonarne przez 8 kolejnych tygodni,

🔹 6h dzień uważności,

🔹 nagrania mp3 prowadzonych medytacji,

🔹 podręcznik Mindfulness do kursu w formacie pdf i wersji papierowej,

🔹 konsultacje indywidualne w trakcie trwania kursu,

🔹 dostęp do dodatkowych materiałów,

🔹 Certyfikat ukończenia kursu MBLC,

🔹 niespodzianka w postaci wartościowej książki.

 


Zapraszam do bezpośredniego kontaktu, jeśli mają Państwo pytania dotyczące kursu, nr tel. 605 569 020.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl