WARSZTAT MINDFULNESS

 

WARSZTATY MINDFULNESS

dla początkujących i kontynuujących trening uważności

stacjonarnie lub on-line

 

Intuicyjnie czujesz, że uważność może być dla Ciebie pomocna?

Próbujesz praktykować, ale pojawiają się trudności, pytania i wątpliwości, czy dobrze to robisz?

Chciał(a)byś poznać podstawy Mindfulness i zacząć samodzielną praktykę?

 

Zapraszam Cię na Warsztat Mindfulness dla osób początkujących oraz dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się, na czym polega praktykowanie uważności. Warsztat organizowany jest każdorazowo przed 8 tyg. kursem MBLC i stanowi spotkanie 'zerowe'.

 

Czym jest Warsztat Mindfulness?

Warsztat Mindfulness to jednorazowe spotkanie wprowadzające do praktyki uważności. Może stanowić inspirację i pomóc zdecydować o udziale w kursie Mindfulness.

Podczas warsztatu dowiesz się m.in.:

  • czym jest Mindfulness,
  • dlaczego warto praktykować uważność,
  • co wiemy o neuroplastyczności mózgu i jak ją wykorzystujemy w medytacjach,
  • dlaczego działanie na ‘autopilocie’ jest niekorzystne i jak je zmienić,
  • w jaki sposób zdobyte umiejętności mogą przyczynić się do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia.

W trakcie warsztatu doświadczysz bezpośredniego wpływu prostych medytacji na stan Twojego umysłu i odkryjesz w jaki sposób świadoma uwaga wpływa na zmianę doświadczenia, wzbogacając je i prowadząc do wglądu, z którego uczymy się odnoszenia do naszych myśli, uczuć oraz innych doznać jako zdarzeń, które nie muszą decydować o naszym samopoczuciu tak, jak to się zazwyczaj dzieje, czyli bez udziału naszej woli czy świadomości. Trening umysłu pozwala wypracować nowe, zdrowe nawyki odnoszenia się do naszego umysłu, abyśmy mogli z niego korzystać w sposób, jaki nam najlepiej służy, a nie byli nadużywani przez niego, pozostając w nieświadomości.

Techniki medytacji nie są trudne, jednak nauczenie się ich ułatwia wspierające prowadzenie nauczyciela. Korzyści płynące z praktykowania Mindfulness są dostępne dla każdego, niezależnie od wieku czy wyznania.

Mindfulness to sprawdzona naukowo ścieżka zdrowia, którą warto podążać.

Zacznij tam, gdzie jesteś :-)

 

Warsztat Mindfulness 

 8 listopada 2023 g.18-20.30

MIEJSCE

ul. Inżynierska 116, Gdynia Orłowo (Centrum Psychoterapii) lub on-line na platformie Zoom

 

KOSZT: 75 zł

Wpłaty proszę kierować na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A. w tytule imię i nazwisko oraz termin warsztatu.

 ZAPISY: Zgłoszenie prześlij na adres zapisy@uwaznoscnacodzien.pl | w tytule wpisz imię i nazwisko/stacjonarny lub on-line/nr tel./warsztat/data

 

 

 8 tyg. Kurs Mindfulness MBCT-L

 

TERMIN

 22.11-17.01.2024 g.18-20.30, środa 

 

MIEJSCE 

ul. Inżynierska 116, Gdynia Orłowo (Centrum Psychoterapii) lub on-line na platformie Zoom

 

KOSZT: 1350 zł 

 Wpłaty proszę kierować na nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A. w tytule imię i nazwisko oraz termin kursu.

 

OPIS KURSU

https://uwaznoscnacodzien.pl/pl_PL/i/KURS-MINDFULNESS-MBCT-L-22.11-17.01.24/56?preview=true

 

ZAPISY NA KURS

https://forms.gle/GJGcsyUcdwR6doAz8

  

Korzyści z praktykowania Mindfulness

Pewnie zdarzają Ci się sytuacje, kiedy leżysz i nie możesz zasnąć, a Twoje myśli urządzają gonitwę? Pragniesz je odsunąć, ale zamiast się wyciszyć, umysł podsuwa kolejne? W efekcie rano wstajesz niewyspany i rozbity. Cały dzień jesteś rozdrażniony – nie możesz się skupić, a codzienne obowiązki potęgują stres i wyczerpanie.
 
W czasach tak pełnych niepokoju i pośpiechu jak obecne, tym ważniejsza staje się umiejętność znalezienia źródła spokoju i zadowolenia, które drzemią w nas, ale nie wiemy, jak je odkryć i jak z nich czerpać. Badania prowadzone od ponad 40 lat nad stresem, stanami lękowymi i depresyjnymi pozwoliły odkryć sekret trwałego szczęścia i sposoby radzenia sobie ze stresem, wyczerpaniem, lękami czy nawet głęboką depresją.

Ze względu na wysoką skuteczność, praktyki Mindfulness wykorzystywane są obecnie z powodzeniem w psychoterapii, edukacji, biznesie czy sporcie.

 
 
Badania naukowe potwierdzają, że praktyki uważności Mindfulness:
 

dla firm redukują stres i pozwalają kontrolować emocje,

mindfulness ułatwiają zasypianie i poprawiają jakość snu,

mindfulness dla firm podnoszą odporność psychiczną i fizyczną,

regulują gospodarkę hormonalną regulują gospodarkę hormonalną w organizmie,

łagodzą objawy depresji łagodzą objawy depresji i zapobiegają nawrotom,

rozwijają życzliwość i akceptację pogłębiają życzliwość i akceptację,

opóźniają procesy starzenia opóźniają procesy starzenia,

poprawiają koncentrację poprawiają koncentrację i kreatywność,

regulują ciśnienie regulują ciśnienie krwi,

rozwijają inteligencję emocjonalną rozwijają inteligencję emocjonalną.

 
Podczas Warsztatu Mindfulness poznasz kilka technik medytacyjnych i dowiesz się, jak dzięki praktykowaniu uważności, w zdrowy sposób można regulować trudne emocje. Pozwala to zatrzymać nasilanie się normalnego uczucia lęku, stresu czy smutku, by nie przerodziły się w długie okresy nieszczęścia i wyczerpania, a nawet w poważną depresję kliniczną.
 
Praktyki uważności dają początek procesowi przywracania kontroli nad życiem. Z czasem przynoszą długotrwałe zmiany w nastroju, podnoszą poziom szczęścia i dobrego samopoczucia. Każda minuta spędzona na medytacji wpływa na nas dobroczynnie, zatem nie warto zwlekać    i odkładać spraw najważniejszych na później.

W dzisiejszych czasach łatwo stracić kontakt z chwilą obecną ze względu na zadaniowe podejście do życia czy jego tempo. Prowadzi to do przebywania w myślach związanych z przeszłością lub przyszłością, a tymczasem teraźniejszość to jedyny czas, w którym naprawdę żyjemy. 

Rozpoczynając praktykę uważności, dajesz sobie szansę na odnalezienie spokoju w pędzącym świecie.
 
 

Co po Warsztacie Mindfulness?

Spotkanie pozwoli Ci podjąć decyzję o uczestnictwie w 8-tygodniowym, podstawowym kursie Mindfulness. Jeśli uznasz, że chcesz poszerzyć wiedzę zdobytą na warsztacie, a medytacje to coś, co może pomóc Ci skuteczniej radzić sobie ze stresem, zapewnij sobie miejsce na nadchodzącym kursie Mindfulness, zapoznając się z warunkami udziału i wypełniając formularz zgłoszeniowy.

 

Warsztaty Mindfulness dla firm

Organizuję warsztaty i kursy Mindfulness dla firm - w miejscach pracy oraz w ramach wyjazdów i spotkań integracyjnych - koszt, terminy i lokalizacje do uzgodnienia - kontakt@uwaznoscnacodzien.pl

 

mindfulness dla firm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl